Interaktiivne andmebaasifilm “The East”: publikuosaluse lahendus

Raivo Kelomees

Film “The East” toob esile Eesti suurimad kontrastid: Ida-Virumaa tööstuspiirkonna kõige maalilisema looduse, sünged ja kaunid tehismaastikud ning seal elavate inimeste elulood.

Filmi tegelased ja geograafilised asukohad on reaalsed. Näeme inimesi, kelle käekäiku on vorminud tööelu energia- ja põlevikiviettevõtetes ja kelle perekonnad on rahvuslikult segunenud. Näeme reaalseid ja keerulisi saatusi, saame aru Ida-Eesti inimeste elu lihtsast kulust.

Filmi eripäraks on selle kaks põhiväljundit: lineaarne ja interaktiivne. Interaktiivsel väljundil on kolm versiooni: kinoversioon, DVD-versioon ja veebiversioon.

Interaktiivne filmiversioon pakub vaatajaile võimalust liikuda neljas teemas: loodus, tööstuskeskkond, masinad, inimesed. Filmi esteetika on üles ehitatud jaosekraani põhimõttele, võimaldades valida ootenarratiivi ja aktiivse narratiivi vahel. Kinoversiooni jaoks luuakse spetsiaalne käele kinnitatav liides, millega publik teeb kinosaalis valikuid. Enamusvalik muutub aktiivseks narratiiviks.

Filmi autorid:

Hille Karm, Raivo Kelomees – režissöör, produtsent

Hans Gunter Lock – programmeerimine

Igor Ruus – kaamera

Chris Hales – konsultatsioon

Toetaja: EAS, Eesti Kunstiakadeemia

[previous][next]